dzial1Świat plis wszedł w nowy wymiar. Plisy już nie tylko osłaniają okna przed wzrokiem ciekawskich przechodniów, ale spełniają też funkcję termoizolacyjną. Ma to daleko idące konsekwencje również dla portfela użytkowników.

Aż do 50% ciepła ucieka z pomieszczeń przez okna. A gdyby tak zatrzymać ten proces i zachować optymalną temperaturę w domu? Dziś jest to możliwe dzięki plisom Honeycell. Połączenie struktury plastra miodu i termoizolacyjnych właściwości warstwy aluminium doskonale izoluje temperaturę, co pozwala na obniżenie rachunków za energię o nawet 25%.

Jak to możliwe?

Komora powietrzna która znajduje się wewnątrz plisy latem odbija ciepło słoneczne, które odpowiadają za wysoką temperaturę w domu. Dzięki temu plisa aż o 13% redukuje temperaturę w pomieszczeniu. To jednak nie koniec. Plisa dostosowuje swoje właściwości do pory roku. Zimą zatrzymuje w domu ciepło redukując utratę temperatury przez okna. Właściwości te wzmocnione są przez strukturę inspirowaną plastrem miodu. W jej przestrzeni zatrzymuje się powietrze, które izoluje powietrze wewnątrz pomieszczenia a powietrze  ciepłe lub chłodniejszym przy szybie. Więcej na stronie www.projekt-plisa.pl